Ковачки до „Тигрите“: Не се плашете од Спасовски, Тасевски и Лукароски, нивното време завршува


Ја известуваме македонската јавност дека од страна на министерот Оливер Спасовски, директорот на БЈБ и помошникот директор во одделот за криминалистичка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот началник на Секторот за борба против организиран криминал и корупција во МВР Лазе Велковски, кој во мај експресно беше пензиониран откако наврши 40 ...
| | веќе видена | слични

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски изрази задоволство од тоа како помина изборниот ден. На вечерашната прес-конференција посочи дека за 31,7 отсто ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Граѓаните покажаа дека демократијата станува дел од културата на нашето граѓанско општество, дел од нашите животи. Уште едно важно обележје на овие избори, во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, изборниот ден го оцени како фер и демократски, кој поминал во мирна атмосфера. Тој кажа дека не се ...
| | веќе видена | слични

Интегрално обраќање на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на прес-конференцијата по завршувањето на вториот круг од локалните избори Дозволете ми ...
| | веќе видена | слични

Според МВР, не се забележани поголеми нарушувања на изборниот процес. Полицијата ќе поднесе две кривични пријави за уништување на изборен материјал во Кичево, ...
| | веќе видена | слични

Во мирна и демократска атмосфера помина и вториот круг од локалните избори, изјави вечерва министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. – Граѓаните навреме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во програмата на Владата стои дека изборното законодавство ќе биде усогласено со препораките од ОБСЕ/ОДИХР. Отворена е дискусијата и за една изборна единица, ...
сите 500 | | | веќе видена

Балкан Енерџи Груп влезе во рамковна спогодба во вредност од 40 милиони евра за набавка на мазут со РКМ, компанијата на бизнисменот Ратко Капушевски, пред ...
сите 394 | | | веќе видена

-ВМРО-ДПМНЕ нема добиено покана од Владата да има претставници во работните групи со Бугарија, а доколку и добие покана опозициската партија нема да учествува ...
сите 122 | | | веќе видена

СДСМ е причина за поскапите сметки на граѓаните за струја и парно. Заради СДСМ од овој месец граѓаните ќе плаќаат и по 1.500 денари повеќе за струја и ...
сите 273 | | | веќе видена

Владата на своја денешна четврта седница го донесе Решението за назначување на копретседавачи и членови во заедничките меѓувладини работни групи за ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ковачки до „Тигрите“: Не се плашете од Спасовски, Тасевски и Лукароски, нивното време завршува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: