Инциденти, боксеви, ножеви, скршени аркади, закани - предизборен филм во Македонија


Битката за власт се повеќе се разжестува, на три дена до вториот круг локални избори се повеќе се евидентираат инциденти помеѓу политичките противници. Покрај ...
| | веќе видена | слични

Итно се бараат заварувачи за оградата на Владата на Република Македонија!!!- пишува актерот Роберт Велјановски, нов советник во општина Карпош од редовите на ...
| | веќе видена | слични

Син на кандидат за градоначалник бил дел од групата која вчеравечер физички се пресметувала со активисти на СДСМ во скопската населба Влае, при што се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков днеска ќе реферира пред пратениците во Народното собрание на Бугарија за резултатите од неговата посета на Скопје минатата ...
сите 497 | | | веќе видена

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 395 | | | веќе видена

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот. „Писмата ...
сите 62 | | | веќе видена

За не повеќе од еден месец претседателот Стево Пендаровски оди во официјална посета на Софија каде ќе се сретне со неговиот бугарски колега Румен Радев, со цел ...
сите 305 | | | веќе видена

Со пораки за јакнење на добрососедството и проширување и продлабочување на меѓудржавните односи и релациите меѓу двата народа, со благодарност за чествувањето ...
сите 103 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, денеска ќе има излагање пред членовите на Комисијата за надворешна политика на Собранието на Република Северна ...
сите 112 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инциденти, боксеви, ножеви, скршени аркади, закани - предизборен филм во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: