„The Crown” продолжува со контроверзите и во петата сезона


Британската кралица Елизабета Втора ги повика светските лидери на климатскиот самит COP26 да постигнат вистински државнички дух и да создадат побезбедна и ...
| | веќе видена | слични

На самитот COP26, британската кралица Елизабета апелираше до светските лидери да се издигнат над политиката за момент и да создадат побезбедна и постабилна ...
| | веќе видена | слични

Таа во видеопорака рече дека многу луѓе се надеваат оти времето на зборови сега поминало во време за акција. Британската кралица порача дека тие треба ...
| | веќе видена | слични

Британската кралица Елизабета Втора, чија здравствена состојба последните денови ги загрижува Британците, била снимена зад волан на теренско возило на имотот ...
| | веќе видена | слични

Британскиот престолонаследник Чарлс ги повика светските лидери да обрнат внимание на гласовите на очајот на младите кои ќе го сносат товарот на климатските ...
| | веќе видена | слични

Следната сезона на оригиналната серија „Круната“ на „Нетфликс“ се очекува да го опфати разводот на принцот Чарлс и Дијана, како и трагичната смрт на принцезата ...
| | веќе видена | слични

Кралицата на Обединетото Кралство, Елизабета Втора, на која лекарите ѝ препорачаа одмор најмалку две недели, е во многу добра форма, изјави британскиот премиер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 583 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на брифинг со новинарите по завршувањето на заедничката средба меѓу македонската и бугарската влада во Софија рече дека Уставот на ...
сите 438 | | | веќе видена

Предвремените парламентарни избори се потреба повеќе на Македонија, отколку на ВМРО-ДПМНЕ, бидејќи ВМРО-ДПМНЕ кога и да има избори ќе победи, но Македонија не ...
сите 379 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 105 | | | веќе видена

„Подготвени сме да седнеме и да разговараме за контролата на вооружувањето, разоружувањето, транспарентноста на воените активности, механизмите за намалување ...
сите 481 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„The Crown” продолжува со контроверзите и во петата сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: