„The Crown” продолжува со контроверзите и во петата сезона


10 копии

Британската кралица Елизабета Втора ги повика светските лидери на климатскиот самит COP26 да постигнат вистински државнички дух и да создадат побезбедна и ...
| | веќе видена | слични

На самитот COP26, британската кралица Елизабета апелираше до светските лидери да се издигнат над политиката за момент и да создадат побезбедна и постабилна ...
| | веќе видена | слични

Таа во видеопорака рече дека многу луѓе се надеваат оти времето на зборови сега поминало во време за акција. Британската кралица порача дека тие треба ...
| | веќе видена | слични

Британската кралица Елизабета Втора, чија здравствена состојба последните денови ги загрижува Британците, била снимена зад волан на теренско возило на имотот ...
| | веќе видена | слични

Британскиот престолонаследник Чарлс ги повика светските лидери да обрнат внимание на гласовите на очајот на младите кои ќе го сносат товарот на климатските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Следната сезона на оригиналната серија „Круната“ на „Нетфликс“ се очекува да го опфати разводот на принцот Чарлс и Дијана, како и трагичната смрт на принцезата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 264 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена

Без разлика на новиот сој омикрон, рестриктивни мерки треба да има, вели микробиологот д-р Никола Пановски за „ Дојче веле “, откако вчера министерот за ...
сите 202 | | | веќе видена

Првите луѓе на дел од фармацевските компании стравуваат дека атуелните вакцини против коронавирусот нема да може лесно да се спротистават на новата верзија на ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„The Crown” продолжува со контроверзите и во петата сезона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: