Извршниот директор на Росњефт: Рекордната цена на гасот е ризик за економското закрепнување на Европа

Рекордните цени на гасот го загрозуваат економското закрепнување на Европа, изјави денеска извршниот директор на руската нафтена компанија „Росњефт“, Игор ...
| | веќе видена | слични

Таа додаде дека Газпром е изложен на „шпекулации и лажни извештаи” за постапките на пазарот на гас и вмешаноста во зголемување на цената. Според Бурмистрова ...
| | веќе видена | слични

На карактеристично отворен начин, рускиот претседател Владимир Путин кога беше запрашан во минатиот месец дали Русија повторно ги користи своите енергетски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Молдавија во ноември ќе купува гас од руската компанија „Газпром“ по цена од 450 долари за илјада кубни метри, изјави вицепремиерот на Молдавија, Андреј Спину. ...
| | веќе видена | слични

Кога ќе заврши полнењето на складиштето за гас во Русија на 8 ноември, „Гаспром“ ќе ги зголеми испораките на горивото за Германија и Австрија. Раководството на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако заменик министерот за финасии, Димитар Ковачевски потврди дека ќе ја поднесе кандидатурата за иден претседател на владејачката партија-СДСМ во рок од 7 ...
сите 408 | | | веќе видена

Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 331 | | | веќе видена

Во ОЈО Скопје, Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески посочи, дека е отворен предмет за Беса Транс и овие податоци што ги собираат на барање на бугарските ...
сите 382 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 148 | | | веќе видена

Ги видовте фактурите што ги плати МЕПСО, фактурата што ја плаќа ЕЛЕМ, секој ден гледаме бидејќи секој ден има тендери. Таа фактура ќе продолжи и во иднина да ...
сите 201 | | | веќе видена

Пет дена од катастрофата со автобусот на Беса Транс во кој загинаа 45 граѓани на Македонија, власта нема конкретни одговори, а камо ли пак одговорност. Власта ...
сите 177 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија за првпат во својата историја ќе игра во еден бараж за Светското првенство. Ждрепката не ни беше наклонета, па ќе мораме да ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извршниот директор на Росњефт: Рекордната цена на гасот е ризик за економското закрепнување на Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: