Сите поголеми болници во Загреб стануваат ковид-центри, се подготвува и Арена


Поради големиот број на нови инфекции со коронавирус во Хрватска, Загреб воведе нов болнички режим, според кој сите поголеми болници во главниот град стануваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во кумановската општа болница сместени се 47 пациенти, заболени од Ковид-19, со средно-тешка и тешка клиничка слика, соопштија денеска надлежните од јавната ...
| | веќе видена | слични

На инфективното одделение болнички се лекуваат 22 пациенти, во модуларната болница 25. На дневна болница се лекуваат околу 30-40 пациенти кои се со полесна ...
| | веќе видена | слични

Од инфективната клиника во Скопје, во последниов месец информираа за три загубени млади животи од корона вирус, тинејџерки на 15, 16 и 17 години. Сите донесени ...
| | веќе видена | слични

Од инфективната клиника, во последниов месец информираа за три загубени млади животи, тинејџерки на 15, 16 и 17 години. Сите донесени со најтешка форма на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако заменик министерот за финасии, Димитар Ковачевски потврди дека ќе ја поднесе кандидатурата за иден претседател на владејачката партија-СДСМ во рок од 7 ...
сите 635 | | | веќе видена

Привремената министерка за регионален развој на Бугарија, Виолета Комитова за БНТ коментира дека на денот на несреќата трхнала кон местото на несреќата на ...
сите 773 | | | веќе видена

Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 331 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 148 | | | веќе видена

Ги видовте фактурите што ги плати МЕПСО, фактурата што ја плаќа ЕЛЕМ, секој ден гледаме бидејќи секој ден има тендери. Таа фактура ќе продолжи и во иднина да ...
сите 201 | | | веќе видена

Пет дена од катастрофата со автобусот на Беса Транс во кој загинаа 45 граѓани на Македонија, власта нема конкретни одговори, а камо ли пак одговорност. Власта ...
сите 177 | | | веќе видена

ДНК профилите за идентификацијата на жртвите во тешката автобуска несреќа во Бугарија, заедно со записници за испитување на осум сведоци, како и целокупната ...
сите 382 | | | веќе видена

Почнува враќањето во Македонија на повредените во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Првите двајца хоспитализирани во софиската болница ...
сите 239 | | | веќе видена

Македонските фудбалери ќе играат против европскиот шампион Италија, во баражот за Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. Денес се одржа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите поголеми болници во Загреб стануваат ковид-центри, се подготвува и Арена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: