Заев повика на гласање: Да не дозволиме да завладеат неизвесноста и опасноста

Демократска и современа држава, меѓународно етаблирана, партнер со големите сили, стабилна, мирна и просперитетна, ова е правецот по кој треба да се движиме, ...
| | веќе видена | слични

Погледнете ги изминатите четири години. Споредете ги со оние 11 пред тоа, па потоа донесете одлука за претстојните избори, порача во видео обраќање ...
| | веќе видена | слични

Во центар урбанизамот е највисоко на листата приоритети за кои мора да се најдат решенија и нема да дозволам ниту една педа од државното земјиште да биде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 651 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 394 | | | веќе видена

Некоректен и понижувачки. Вака Здружението на приватни лекари го оценува предлогот, да се наградат оние матични доктори, кои ќе надминат 70 отсто на ...
сите 274 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Како што информираше министерот за здравство, Венко Филипче, двајцата се стабилни, со полесни повреди и ќе бидат задржани на лекување на Клиниката за пластична ...
сите 511 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 418 | | | веќе видена

Јужноафриканскиот претседател Сирил Рамафоса изјави дека властите размислуваат за задолжителна вакцинација против ковид-19 за граѓаните на одредени работни ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев повика на гласање: Да не дозволиме да завладеат неизвесноста и опасноста

Од:
До кого (е-маил):
Порака: