Министерство за трговија на САД: Националниот дефицит во септември е зголемен на 96 милијарди долари


Надворешно-трговскиот дефицит на САД во септември се зголеми за 9,2 отсто поради падот на извозот, што сугерира дека трговијата најверојатно ќе има негативно ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Предлог Буџетот на Република Северна Македонија за 2022 година на 15 ноември ќе влезе во Собрание, каде десет дена ќе се расправа по него на седница на ...
| | веќе видена | слични

Колкави се шансите планираниот економски раст да се оствари и дали тој може да биде „разнишан“ од пандемијата или скапите енергенти? Експертите и бизнисмените ...
| | веќе видена | слични

„Буџетот на Македонија за 2022 година е премногу тежок, дури 4,4 мијарди евра. Тоа е најголемиот буџет досега. Само од данок на додадена вредност е планирано ...
| | веќе видена | слични

Народните избраници ќе имаат многу работа во следните 20 дена. Треба да прочитаат 513 страници буџетско четиво, кое вчера доцна попладнето стигна во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Продолжување на грижата за заштита на здравјето на населението, многу повеќе капитални инвестиции, редовна и навремена исплата на плати, пензии и социјални ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на македонскиот дел од комисијата за историја со Бугарија, Драги Ѓоргиев вели дека невозможно е да се среќаваат еднаш месечно со бугарските ...
сите 835 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид јавно ја осудува хајката којашто се води против градоначалникот Пецаков додека властите молчат за премиерот Ковачевски. Ја информираме ...
сите 203 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 89 | | | веќе видена

Познатиот актер Жарко Димоски бил случаен сведок на трагичната несреќа која се случи синоќа, во која загина 24-годишна девојка од Радовиш, а нејзиниот дечко ...
сите 78 | | | веќе видена

Премиерот им рече на пратениците дека западните сојузници „едногласно“ ќе реагираат на секој руски напад врз Украина и ќе воведат „најстроги“ санкции досега. ...
сите 464 | | | веќе видена

Податоците добиени од анкетата на Сојузот на наставници од Ниш покажуваат дека над 800 ученици и околу 200 наставници во 44 училишта во Ниш се заразени со ...
сите 126 | | | веќе видена

Берлин доби централна улога во украинскиот конфликт, меѓу другото и поради неговите врски со Москва. Но, во Германија се уште се бара германска позиција, ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Министерство за трговија на САД: Националниот дефицит во септември е зголемен на 96 милијарди долари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: