(Видео) СДСМ: Ништо не е готово за мнозинството во Советот на Град Скопје


За мнозинството во Советот на Град Скопје ништо не е завршено. Битката во Скопје е во недела, по што ќе видиме кој има реално мнозинство, рече Љубица Јанчева ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
2 копии

Општинската изборна комисија (ОИК) Тетово денеска има ги додели уверенијата на избраните советници во Општина Тетово. Советот на Општина Тетово ќе брои 31 ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

СДСМ како најголема, најпрогресивна и најдемократска партија, новиот претседател ќе го бира 12 декември, информираат од партијата.Кандидат за претседател на ...
сите 495 | | | веќе видена

Привремената министерка за регионален развој на Бугарија, Виолета Комитова за БНТ коментира дека на денот на несреќата трхнала кон местото на несреќата на ...
сите 809 | | | веќе видена

ДНК материјалите, 8 записници од испитани сведоци, и целокупната документација за автобусот од компанијата „Беса транс“ и Министерството за транспорт – јавниот ...
сите 584 | | | веќе видена

Тој посочи дека за претходните мерки дискутирале на седницата на Владата.-Свесен сум дека овие се едни од најтешките мерки поради што допираат во една сфера во ...
сите 348 | | | веќе видена

Нема место за паника, новиот сој Омикрон се разликува само во шилецот (спајк протеинот во обвивката на вирусот), поради што не го неутрализираат задоволително ...
сите 313 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 189 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, во свое име и во име на Владата на Македонија изрази жалење за ужасната трагедија која се случи во Косово.– Нема збор за утеха на ...
сите 410 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) СДСМ: Ништо не е готово за мнозинството во Советот на Град Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: