Разрешена ОИК на Дебар, нов претседател на комисијата Рилинд Хаса

Државната изборна комисија ја разреши Општинската изборна комисија за Дебар, поточно нејзниот прв ешалон, додека остануваат и понатаму заменик-претседателот и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

„Ќе се зборува во раководството на партијата. Ако ме прашувате за мојот личен став, јас сум за напуштање на мнозинството“, изјави Хоџа за ТВ21.Хоџа потврди и ...
| | веќе видена | слични

По прегласувањето во Желино, министерот за земјоделие од БЕСА Аријанит Хоџа за ТВ21 вели дека тој лично е за напуштање на Владата. Прегласувањето на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

До Државната изборна комисија беа поднесени вкупно 15 приговори поднесени од ДУИ – пет, ТМРО – седум и Група избирачи Енвер Пајазити – три. ДИК ги разгледа ...
| | веќе видена | слични

Локалните лидери на огранокот на ДУИ, Артин Спахиу и на организацијата на СДСМ, Азем Фејзоски, со членови на раководствата, ја одржаа првата средба по првиот ...
| | веќе видена | слични

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ги повлекоа приговорите што ги поднесоа за изборните резултати во вториот круг, потврдија вечерва од ДИК за МИА. СДСМ имаше поднесено седум ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев најостро ги демантира изнесените лаги и дезинформации дека наводно тој или било кој друг по негова насока нудел пари на пратеници, соопшти ...
сите 304 | | | веќе видена

Најмалку 14 позитивни лица на омикрон пристигнале од Јоханесбург и Кејп Таун на аеродромот Шипхол во Амстердам на 26 ноември, објави Националниот институт за ...
сите 735 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 134 | | | веќе видена

Поради ниските температури и појава на голомразица на коловозот, од 19:45 часот се воведува забрана за сообраќај за сите видови на возила на патниот правец ...
сите 319 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 151 | | | веќе видена

Откако вчера Жоржињо не ја освои „Златната топка“, еден навивач толку многу се налути што го скрши телевизорот. А на социјалните мрежи се појави и видео од ...
сите 225 | | | веќе видена

Љуљзим Сулејмани , српскиот државјанин кој неодамна беше повреден во тешка сообраќајна несреќа во Бугарија, во која загинаа 46 лица, вчера пристигна во Србија ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разрешена ОИК на Дебар, нов претседател на комисијата Рилинд Хаса

Од:
До кого (е-маил):
Порака: