Во Кочани и Чешиново-Облешево в сабота ќе гласаат 322 болни и изнемоштени и 20 лица во домашна изолација


За гласање се пријавиле и 15 лица кои се во изолација поради Ковид-19. Уште 84 болни и изнемоштени лица од Кочани поднеле барање до Општинската изборна ...
| | веќе видена | слични

Вевчанци се секогаш расположени за гласање. Тоа се покажа и на овие локални избори, кога во вториот круг на 31 октомври, излезноста беше 81.83 отсто. Ако се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Повеќе од половина полнолетни граѓани од државава не гласале на вториот круг на локалните избори кои се одржаа во земјава. Државната изборна комисија целосно ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

– Од овој момент тече рокот за поднесување приговори кој изнесува 48 часа за овластените претставници. Рокот истекува в среда во 14 часот, бидејќи тогаш беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Парламентарно мнозинство од 64 пратеници и нов состав на Владата во која Алтернатива ќе има тројца министри и тројца заменици-министри. Тоа е постигнато со ...
сите 598 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 357 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

„Премиерот во заминување Зоран Заев за да продолжи со криминалот, тендерите и разнебитувањето на државата е спремен да ја плати секоја цена“, се наведува во ...
сите 485 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Кочани и Чешиново-Облешево в сабота ќе гласаат 322 болни и изнемоштени и 20 лица во домашна изолација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: