Богат, а брз ручек: Рецепт за сочни лажни лазањи кои ги обожуваат сите


Ќе се изненадите колку лесно се подготвуваат, а вкусот е неверојатен. Доколку сакате да уживате во лазањи, а не ви се јадат тестенини, оваа здрава алтернатива ...
| | веќе видена | слични

Pasta e fagioli или тестенини фажоли со грав се италијанска класика што со задоволство ја усвоивме во нашите тетратки за рецепти. Ова хранливо јадење на лажица ...
| | веќе видена | слични

Подгответе сочни пилешки крилца и уживајте! 0,5 кг пилешки крилца 1 лажичка маслиново масло сол бибер 20 гр сенф 3 лажички мед 2 лажички јаболков оцет 2 ...
| | веќе видена | слични

Брзи и вкусни кифлички… 600 гр брашно 2 дл млеко 1 дл масло 1 лажица сол 1 чаша павлака Пекабела 1 кесичка сув зачин 1 кесичка прашок за печиво 1 жолчка ленено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Направете вкусни плескавици со зачини СОСТОЈКИ: 500 гр мешано мелено месо глава на кромид две чешниња лук Јајце малку млеко парче бајат леб малку брашно алева ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако заменик министерот за финасии, Димитар Ковачевски потврди дека ќе ја поднесе кандидатурата за иден претседател на владејачката партија-СДСМ во рок од 7 ...
сите 634 | | | веќе видена

Во ОЈО Скопје, Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески посочи, дека е отворен предмет за Беса Транс и овие податоци што ги собираат на барање на бугарските ...
сите 626 | | | веќе видена

Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 331 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 148 | | | веќе видена

Ги видовте фактурите што ги плати МЕПСО, фактурата што ја плаќа ЕЛЕМ, секој ден гледаме бидејќи секој ден има тендери. Таа фактура ќе продолжи и во иднина да ...
сите 201 | | | веќе видена

Почнува враќањето во Македонија на повредените во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Првите двајца хоспитализирани во софиската болница ...
сите 626 | | | веќе видена

„Ние два дена гледавме нашите обвинители како се присутни во Бугарија, а се воопшто ненадлежни за инцидентот кој што се случи, за трагедијата која што се случи ...
сите 148 | | | веќе видена

Македонските фудбалери ќе играат против европскиот шампион Италија, во баражот за Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. Денес се одржа ...
сите 147 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Богат, а брз ручек: Рецепт за сочни лажни лазањи кои ги обожуваат сите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: