ЕУ годинава има извезено 1,2 милијарди вакцини во 150 земји

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен, се соочи со жестоки критики откако се дозна дека во јавноста дека во јуни патувала со приватен лет ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен ја бранеше својата одлука да лета со авион на 19-минутна релација, велејќи дека немало друга ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„САД и ЕУ постигнаа голем напредок што ќе се справи со егзистенцијалната закана од климатските промени, а истовремено ќе ги заштити американскиот бизнис и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Соединетите држави и Европската унија постигнале договор по повоќегодишниот спор околу специјалниет американски царини на увозот на челик и алуминиум, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 604 | | | веќе видена

Миле Зечевиќ, поранершен организациски секретар на СДСМ и долгогодишен партиски член, кој одлучи да не се кандидира за лидер, вели дека непосредните избори за ...
сите 353 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ годинава има извезено 1,2 милијарди вакцини во 150 земји

Од:
До кого (е-маил):
Порака: