Реконструкција на гимназијата „Јосип Броз Тито“ во Битола

Министерството за образование и наука тврди дека проблемот со училиштето во Јаболчиште не е нивна надлежност, туку на локалната власта. Градоначалникот на ...
| | веќе видена | слични

Основците од Долно Јаболчиште во Чашка, настава следат во селската џамија. Во тесната просторија речиси без дневна светлина се сместени од почетокот на ...
| | веќе видена | слични

Родителите на децата што посетуваат настава во ООУ „Гоце Делчев“ во Горно Лисиче конечно можат да здивнат откако на улицата пред училиштето беа поставени два ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Околу 640 ученици цела недела учат онлајн поради поплава во ОУ „Димитар Миладинов“ во скопски Центар. Пукнал вентил на радијатор во еден од тоалетите, па се ...
| | веќе видена | слични

По повеќе децении, за првпат комплетно се реновира внатрешноста на битолската гимназија „Јосип Броз-Тито“. Во тек се градежните работи на сите три ката во ...
| | веќе видена | слични

63-годишното постоење на ова училиште се одбележа со свеченост на која градоначалникот Ѓорѓиевски и директорот на училиштето Мартин Мартиновски, поставија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Предметниот автобус на „Беса-транс“ кој се движел од Турција во Бугарија удрил во банкината при што возачот изгубил контрола над возилото по што дошло до ...
сите 541 | | | веќе видена

Ќе се менуваат предлог мерките на Комисијата за заразни болести. Владата очигледно ја спушта топката - ги врати назад и бара од Комисијата анализи и предлози ...
сите 421 | | | веќе видена

Членот на Извршниот и на Централниот одбор на СДСМ Петре Шилегов пред почетокот на седницата на ЦО на партијата изјави дека нема да се расправа за оставката на ...
сите 425 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање на денешната изјава во општина Аеродром дали очекува промени од новата власт ...
сите 165 | | | веќе видена

Алтернатива како сериозна политичка партија која отсекогаш знаела да се издигне над сопствените интереси вечерва разговараше за можноста и помошта за ...
сите 205 | | | веќе видена

Првите двајца ќе бидат пуштени утре, на 27 ноември, други двајца на 28 ноември, уште двајца на 30 ноември и едно лице на 1 декември. Српскиот државјанин ќе ...
сите 207 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена

Македонските фудбалери ќе играат против европскиот шампион Италија, во баражот за Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. Денес се одржа ...
сите 202 | | | веќе видена

Двајцата од седумте повредени пациенти од автобуската несреќа која се случи во Бугарија утре ќе бидат префрлени во Скопје. Станува збор за најмладата ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реконструкција на гимназијата „Јосип Броз Тито“ во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: