Извршниот директор на Росњефт: Рекорден ризик од цените на гасот за економското закрепнување на Европа

Рекордните цени на гасот го загрозуваат економското закрепнување на Европа, изјави денеска извршниот директор на руската нафтена компанија „Росњефт“, Игор ...
| | веќе видена | слични

Таа додаде дека Газпром е изложен на „шпекулации и лажни извештаи” за постапките на пазарот на гас и вмешаноста во зголемување на цената. Според Бурмистрова ...
| | веќе видена | слични

На карактеристично отворен начин, рускиот претседател Владимир Путин кога беше запрашан во минатиот месец дали Русија повторно ги користи своите енергетски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Молдавија во ноември ќе купува гас од руската компанија „Газпром“ по цена од 450 долари за илјада кубни метри, изјави вицепремиерот на Молдавија, Андреј Спину. ...
| | веќе видена | слични

Кога ќе заврши полнењето на складиштето за гас во Русија на 8 ноември, „Гаспром“ ќе ги зголеми испораките на горивото за Германија и Австрија. Раководството на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари, вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна ...
сите 689 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

ДЕЛ ОД КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ НА ЗАЕВ ИМААТ ЗАБЕЛЕШКИ НА БАРАЊАТА НА АЛТЕРНАТИВА Претседателот на НСДП, Тито Петковски вечерва изјави дека на Македонија не и се ...
сите 400 | | | веќе видена

Роберт Левандовски го прекина молкот и престана со дипломатските изјави околу „Златната топка“. Очигледно е дека Левандовски воопшто не е задоволен со второто ...
сите 271 | | | веќе видена

Генералниот директор на државните електрани, Васко Ковачевски, вели дека наместо задолжителните минимални 60 отсто, АД ЕСМ одлучиле да испорачуваат 100 отсто ...
сите 295 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извршниот директор на Росњефт: Рекорден ризик од цените на гасот за економското закрепнување на Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: