Димитров: За ЕУ е многу поскапо да го игнорираат Балканот отколку сериозно да се ангажираат и да го направат европски


Вицепремиерот за европски прашања, Никола Димитров, во интервју за белградска ТВ „Н1“ вели дека во односите меѓу Србија и Македонија нема посебни проблеми. Тој ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Потребата Македонија и Албанија веднаш да започнат пристапни преговори со Европската унија, ја истакна специјалниот претставник на ЕУ за дијалогот меѓу Белград ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на Владата за европски прашања Никола Димитров во гостување за Утрински брифинг потсети дека имаме заедничка изјава во која се вели дека ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на Владата за европски прашања Никола Димитров вчера се врати од средбата на самитот на „Отворен Балкан“ во Белград. Тој појде на самитот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премногу време мина од Дејтонскиот договор и ветувањата на лидерите на ЕУ во Солун дека ќе ги отворат вратите за Западен Балкан и сега "е време ЕУ тоа да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европската Унија изневери многу држави, но една речиси уништи. Жртвата која Владата на Зоран Заев ја поднесе, беше залудна, а ниту еден компромис за 15 години ...
| | веќе видена | слични

Ги повикуваме политичките партии на власта и опозицијата преку нивната работа во органите на Владата и Собранието сестрано да се ангажираат во реализирање на ...
| | веќе видена | слични

Европската Унија изневери многу држави, но една речиси уништи. Неспорно е дека за евентуални нови тензии во државата и политичката нестабилност одговорноста ја ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Срамно е што за СДСМ и владата не е крива корупцијата на институциите во случајот со фаталната сообраќајка, туку починатите што не ја виделе корупцијата. ...
сите 595 | | | веќе видена

Конгресот во СДСМ е фарса се знае дека пиунот на Заев, Ковачевски, е човекот на олигархијата која ќе го наследи Заев. Димитар Ковачевски е син на Слободан ...
сите 456 | | | веќе видена

Уште тројца од повредените македонски патници во автобуската несреќа во Бугарија се очекува да пристигнат денеска, откако двајца во саботата беа ...
сите 503 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Алах да им даде рај на починатите, а на повредените што поскоро опоравување, напиша вчера на својот фејсбук-профил Беким Хаџиу, сопственикот на „Беса транс“, ...
сите 234 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитров: За ЕУ е многу поскапо да го игнорираат Балканот отколку сериозно да се ангажираат и да го направат европски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: