Дорис Пак со поддршка за Данела Арсовска за градоначалник на Скопје


Дорис Пак, претседателка на асоцијацијата на жени во Европската народна партија (ЕПП) и поранешна европратеничка изрази поддршка за Данела Арсовска, кандидат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска, која на овие избори излезе како независен кандидат, поддржан од ВМРО-ДПМНЕ, непосредно пред почетокот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

-Видовме дека некому политичките кариери му се поважни од граѓаните. Видовме силна црна кампања иницирана од градоначалникот во заминување каде се вклучи и ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Оваа недела вашиот глас одлучува за иднината на Скопје. Одлуката сега е ваша дали нашиот град ќе продолжи да стагнира или ќе се движиме сите заедно напред за ...
| | веќе видена | слични

„Видовме срамна црна кампања со лаги, фалсификувани документи, па дури и лични закани кон мене и моето семејство. Но, јас не се плашам. Ние скопјани не се ...
| | веќе видена | слични

„Ова е одлуката што треба да се донесе за нашиот град, за наше Скопје. Видовме дека некому политичките кариери му се поважни од граѓаните. Видовме силна црна ...
| | веќе видена | слични
8 копии

„Господинот Заев веќе ја најави својата оставка, истиот момент кога јас ќе победам и ќе бидам новиот градоначалник на Скопје. Тоа го мислеше како закана, но за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска вечерва од главниот митинг пред Филхармонија уште еднаш го повика премиерот Заев да се држи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

Организаторот на доделувањето на Златната топка, за момент сакаше да ја избрка жена му на Лионел Меси, Анонела додека се сликаа со децата, но, фудбалерот не го ...
сите 250 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Во интервју за Ројтерс Некст, Сума Сваминатан рече дека е невозможно да се предвиди дали омикрон ќе стане доминантна варијанта на коронавирусот.– Треба да ...
сите 268 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена

Министерството за здравство ја објави анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид-19, во период од 6 август заклучно со 2 декември. За вакцинирани, ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дорис Пак со поддршка за Данела Арсовска за градоначалник на Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: