Поддршка за Арсовска стигна и од поранешната европратеничка и претседателка на ЕПП, Дорис Пак

Дорис Пак, претседателка на асоцијацијата на жени во Европската народна партија (ЕПП) и поранешна европратеничка, преку видео порака објавена на официјалната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Данела Арсовска ќе биде првата жена градоначалник на Град Скопје, по независноста на земјава. Историски момент е што за прв пат по три децении на чело на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии
2 копии

Потенцијалите на Водно ќе се искористат, а автомобилите нема да имаат пристап до парк шумата. Потребна е промена од корен, а ние веќе имаме проекти за чија што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозициската кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска, во своето гостување на Канал 5, изјави дека е подготвена да се откаже од статусот конзул ...
| | веќе видена | слични

Независната кандидатка за градоначалник на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска се сретна со граѓанското здружение „Го сакам Водно“, веднаш по нивниот повик ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бидејќи сме во позиција од која зависи иднината на Македонија, се договоривме да разговараме со Зоран Заев, да го слушнеме неговиот концепт за нова влада, да ...
сите 446 | | | веќе видена

Во бугарското Врховното управно обвинителство (ВАП) е отворено досие за тешката сообраќајна несреќа на автопатот Струма, во која загинаа граѓани на Македонија. ...
сите 608 | | | веќе видена

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
сите 92 | | | веќе видена

Еден од седумте преживеани лица во трагичната автобуска несреќа во Бугарија на автопатот Струма Орхан Алити, за Слободен печат низ солзи раскажува и открива ...
сите 233 | | | веќе видена

Советничката група на СДСМ на коалицијата и ДУИ во Град Скопје вчера поднесе иницијатива за свикување на вонредна седница на Советот на која треба да се усвои ...
сите 108 | | | веќе видена

Новинарска екипа на Бугарската национална телевизија пристигна вчера го посети селото Рашче каде се обиде да стапи во контакт со Беким Хаџиу, сопственикот на ...
сите 118 | | | веќе видена

Стабилна и непроменета е состојбата на сите лица сместени во болницата Пирогов од инцидентот со автобусот на автопатот Струма. Професорот Николај Габровски, ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Поддршка за Арсовска стигна и од поранешната европратеничка и претседателка на ЕПП, Дорис Пак

Од:
До кого (е-маил):
Порака: