ГАСНАТА КРИЗА МОЖЕ ДА СЕ ПРЕЛЕЕ ВО НАФТЕНА Алармот го вклучи директорот на „Росњефт“ Сечин

Рекордните цени на гасот го загрозуваат економското закрепнување на Европа, изјави денеска извршниот директор на руската нафтена компанија „Росњефт“, Игор ...
| | веќе видена | слични

Таа додаде дека Газпром е изложен на „шпекулации и лажни извештаи” за постапките на пазарот на гас и вмешаноста во зголемување на цената. Според Бурмистрова ...
| | веќе видена | слични

На карактеристично отворен начин, рускиот претседател Владимир Путин кога беше запрашан во минатиот месец дали Русија повторно ги користи своите енергетски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Молдавија во ноември ќе купува гас од руската компанија „Газпром“ по цена од 450 долари за илјада кубни метри, изјави вицепремиерот на Молдавија, Андреј Спину. ...
| | веќе видена | слични

Кога ќе заврши полнењето на складиштето за гас во Русија на 8 ноември, „Гаспром“ ќе ги зголеми испораките на горивото за Германија и Австрија. Раководството на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 603 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 352 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГАСНАТА КРИЗА МОЖЕ ДА СЕ ПРЕЛЕЕ ВО НАФТЕНА Алармот го вклучи директорот на „Росњефт“ Сечин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: