Недвед беснееше по поразот од Сасуоло, му викаше и на газдата Ањели


Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри го ангажирал својот пријател, психологот Џузепе Верчели, да им ја врати самодовербата на фудбалерите на Јувентус по ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Аргентинскиот фудбалер, Паоло Дибала, синоќа против тимот на Зенит, во Лига на шампиони, го прослави голот како легендарниот Мишел Платини, откако го сруши ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пауло Дибала го предводеше Јувентус до нова победа во Лигата на шампионите и обезбедување на нокаут фазата за италијанскиот претставник. „Старата дама“ го ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Јувентус Масимилијано Алегри имал разговор на повисок тон во соблекувалната по поразот од Верона. „Фудбал Италија“ открива дека Алегри се нафрлил ...
| | веќе видена | слични

Јувентус се подготвува за два многу значајни натпревари неделава, вечер против Зенит во Лигата на шампионите и потоа во претстојниот викенд против Фиорентина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 386 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 358 | | | веќе видена

Шкотските власти соопштиле дека четири случаи биле пронајдени во Ланаркшир, еден во областа Голем Глазгов и еден во областа Клајд.Експертите сега ги следат ...
сите 645 | | | веќе видена

ГРАНИЦИТЕ НЕМА ДА СЕ ЗАТВОРААТ ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ Министерот за здравство Венко Филипче и членовите на Комисијата за заразни болести на ...
сите 361 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 507 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Директорот на судска медицина, Александар Станков не може да зборува за причините за несреќата но вели дека тела биле пронајдени на неколку места во автобусот, ...
сите 270 | | | веќе видена

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу во интервју за БНТ вели дека автобусот пред да замине од Турција поминал низ сервисна станица и се било во ред. Хаџиу ...
сите 253 | | | веќе видена

-Владата на Р. Бугарија го прифати нашето барање преносот од Софија до Скопје да се изврши со авион на Р. Бугарија, додека од меѓународниот аеродром Скопје, ...
сите 270 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Недвед беснееше по поразот од Сасуоло, му викаше и на газдата Ањели

Од:
До кого (е-маил):
Порака: