Блокчејн хакери украле повеќе од милијарда долари во третиот квартал (инфографик)

Блокчејн хакери украле повеќе од 1 милијарда долари криптовалути во третиот квартал од годината. Ова го покажуваат податоците на компанијата Atlas VPN, според ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Commonwealth Bank of Australia ќе стане првата главна банка во земјата која ќе понуди платформа за тргување со криптовалути на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Bitkub Online Co. е еден од тајландските стартапи чија вредност порасна за милијарда долари откако најголемата национална банка купи ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев имаше средба со лидери на партии од владината коалиција на која ги запозна со постигнатиот ...
сите 625 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на СДСМ, Јован Деспотовски, најавува директен избор на кандидатите за функционери од страна на сите членови на партијата. „Со ...
сите 394 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 212 | | | веќе видена

ДЕЛ ОД КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ НА ЗАЕВ ИМААТ ЗАБЕЛЕШКИ НА БАРАЊАТА НА АЛТЕРНАТИВА Претседателот на НСДП, Тито Петковски вечерва изјави дека на Македонија не и се ...
сите 367 | | | веќе видена

Стоилковски вели дека ова е едно шизофрено однесување на македонската политичка сцена за она коешто претставува власт и она кое претставува грабање на дел од ...
сите 226 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи, пак, во однос на преговорите со Бугарија рече дека се водат разговори, и потсети на неговата средба со министерот во ...
сите 241 | | | веќе видена

Идната година, или барем првата половина од неа, ќе биде кризна година. Односно, на територијата на земјва ќе бидат проглаени три вида на криза - енергетска, ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Блокчејн хакери украле повеќе од милијарда долари во третиот квартал (инфографик)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: