Мурињо обелодени дека вечерал на скалите од стадионот во Сардинија

Жозе Мурињо го впери прстот кон судиите и УЕФА и порача дека арбитрите се главна причина за ремито кое го оствари Рома против Бодо Глимт вчеравечер во Рим, што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Жозе Мурињо беше фрустриран од судењето на мечот против Бодо/Глимт кој заврши нерешено 2-2, а тоа најдобро го виде новинарот кој му земаше изјава.Во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Жозе Мурињо беше бесен на судењето по ремито на Рома со Бодо/Глимт од 2-2, иако признава дека неговиот тим не одиграл добро. Италија Рома никако да го победи ...
| | веќе видена | слични

Жозе Мурињо рече дека не сака да ги коментира судиските одлуки но на социјалните мрежи објави зајадлив коментар и се наврати на контроверзијата од натпреварот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 402 | | | веќе видена

Новиот сој на коронавирус „омикрон“ е откриен во Јужна Африка а потоа следат се повеќе информации од оваа земја во кои се тврди дека овој вид предизвикува ...
сите 759 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 68 | | | веќе видена

Авто мото сојузот на Македонија потсетува дека се уште на сила е забраната за тешки товарни возила на патот Тетово-Попова Шапка, додека за останатите возила ...
сите 112 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 182 | | | веќе видена

Фактот што Златната топка ја доби Меси, а не Левандовски, дополнително го мотивира германскиот клуб да одигра моќен меч против Барселона. Лига на Шампиони Во ...
сите 223 | | | веќе видена

По одлуката на Владата во насока на стимулација на интересот за вакцинација за заштита од корона вирусот и за спречување на ширењето на пандемијата, за ...
сите 55 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мурињо обелодени дека вечерал на скалите од стадионот во Сардинија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: