Борусија ја одреди цената за Белингем, па ги изненади заинтересираните клубови!

Младиот фудбалер на Борусија Дортмунд Џуд Белингем воодушеви со своите фудбалски вештини. Од недела во недела расте на фудбалските терени, па јасно е зошто ...
| | веќе видена | слични

Норвешкиот напаѓач Ерлинг Браут Халанд (21) без сомнение е еден од најдобрите и најбараните напаѓачи во светот, а постојат сите шанси Дортмунд да не може да го ...
| | веќе видена | слични

Агентот на Крос смета дека одлуката на Халанд нема да се базира на барањата околу платата, туку наспротив, Норвежанецот ќе постави критериуми од спортски ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Норвешкиот репрезентативец, Ерлинг Халанд е еден од најдобрите млади играчи на светот, играч кој добива огромно внимание, играч пред кого дефинитивно е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тимот на Бевингхаузен од Дортмунд, кој се натпреварува во шестата германска лига, има во своите редови двајца македонски фудбалери. Еден од нив е Денис ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 386 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 358 | | | веќе видена

Шкотските власти соопштиле дека четири случаи биле пронајдени во Ланаркшир, еден во областа Голем Глазгов и еден во областа Клајд.Експертите сега ги следат ...
сите 645 | | | веќе видена

ГРАНИЦИТЕ НЕМА ДА СЕ ЗАТВОРААТ ПОРАДИ НОВИОТ СОЈ НА КОРОНАВИРУСОТ Министерот за здравство Венко Филипче и членовите на Комисијата за заразни болести на ...
сите 361 | | | веќе видена

Синоќа се случил огромен сообраќаен метеж на автопатот Струма во правец кон Софија. Причина бил фактот што сообраќајот во реонот на несреќата со македонскиот ...
сите 507 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Директорот на судска медицина, Александар Станков не може да зборува за причините за несреќата но вели дека тела биле пронајдени на неколку места во автобусот, ...
сите 270 | | | веќе видена

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу во интервју за БНТ вели дека автобусот пред да замине од Турција поминал низ сервисна станица и се било во ред. Хаџиу ...
сите 253 | | | веќе видена

-Владата на Р. Бугарија го прифати нашето барање преносот од Софија до Скопје да се изврши со авион на Р. Бугарија, додека од меѓународниот аеродром Скопје, ...
сите 270 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борусија ја одреди цената за Белингем, па ги изненади заинтересираните клубови!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: