Мицкоски од Струга: Новата иднина се заедничките победи, патриотизам и општество во кое ќе се почитуваме

Новата иднина се заедничките победи и заедничкиот патриотизам. Тоа е нашата визија и шанса да го извадиме општеството од летаргијата во која е навлезено. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Порталот КУРИР направи и анализа во бројки од двата круга од локалните избори, како и паралела со бројките доколку локалните избори би биле парламентарни, ...
| | веќе видена | слични

Во првиот круг од гласањето, од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, градоначалници беа избрани во: Аеродром, Босилово, Бутел, Велес, Виница, Гази Баба, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на македонското друштво “Илинден”-Тирана Никола Ѓурѓај, упати честитка до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски за “изборниот успех ...
| | веќе видена | слични

– Дозволете ми во мое лично име и во име на македонското друштво „Илинден"-Тирана и во името на Македонците во Албанија, да Ви ја честитаме големата победа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на македонското друштво „Илинден“- Тирана Никола Ѓурѓај упати честитка до претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски за, како што вели, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на огранокот на Социјалистичкото движење во Пустец, Панди Јани му ја честиташе големата победа на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан МИцкоски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците и актуелен градоначалник на Гостивар, Арбен Таравари вчеравечер во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 истакна ...
сите 151 | | | веќе видена

Станува збор за 53 годишен пациент кој примил „Фајзер“, случај пријавен во април, и 85 годишник имунизиран со „Астра Зенека“ во септември. Ова засега се само ...
сите 390 | | | веќе видена

Младата ѕвезда на Барселона, Педри открива дека бил на проба во Реал Мадрид, поминал една недела во школата по што му били кажано дека не е доволно добар. ...
сите 254 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи, пак, во однос на преговорите со Бугарија рече дека се водат разговори, и потсети на неговата средба со министерот во ...
сите 189 | | | веќе видена

Иако во државите низ светот забрзано се шири Омикрон сојот на коронавирусот, кај нас засега не е регистриран ниту еден случај. Се уште доминантен останува ...
сите 634 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски од Струга: Новата иднина се заедничките победи, патриотизам и општество во кое ќе се почитуваме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: