На Инфективна почина 17 годишна пациентка

3 копии

Голема трагедија ја потресе Хрватска. Бебе старо само 23 деново починало на Клининика за инфективни болести, кое било позитивно на корона. Се ’ уште не е ...
| | веќе видена | слични

Три недели траела голготата на 16 годишната пациентка од село Сиричино, тетовско. Таа почина вчера на Клиниката за инфективни болести во Скопје бидејќи ѝ се ...
| | веќе видена | слични

Вчера попладне на Инфективна почина 16 годишното девојче кое со денови се бореше за живот на клиниката. Малолетничката била транспортирана на скопските клиники ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на Алтернатива Африм Гаши, освен што покажа дека е одличен преговарач, откако во новата владата се договори да добие три министерски места, три ...
сите 604 | | | веќе видена

Миле Зечевиќ, поранершен организациски секретар на СДСМ и долгогодишен партиски член, кој одлучи да не се кандидира за лидер, вели дека непосредните избори за ...
сите 353 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 87 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Инфективна почина 17 годишна пациентка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: