Ревакцинирани 46 отсто од полнолетните граѓани


2 копии

Прв пат оваа година граѓаните кои сакаат да ја примат вакцината против сезонскиот грип се пријавуваат на страницата , за разлика од изминатите години, кога тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веројатноста невакцинираните луѓе да умрат од последиците на Ковид-19 е 32 пати поголема во споредба со луѓето вакцинирани со две дози, покажале резултатите од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„Стапката на смртност од ковид е значително помала кај оние кои се вакцинирани со двете дози во споредба со оние кои се вакцинирани со единечна доза или ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нова студија на американскиот Центар за контрола и превенција на болести дава одговор на прашањето на кое научниците се обидуваат да одговорат уште од ...
| | веќе видена | слични

Почна пријавувањето за вакцинација против сезонски грип, но вакцини се уште нема. Од министерството за здравство велат дека побарувачката е зголемена на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик министерот за финасии Димитар Ковачевски има огромна поддршка од скопското крило на СДСМ на престојните внатрепартиски избори, тврдат за „“ извори од ...
сите 288 | | | веќе видена

Новата Омикрон варијанта на коронавирусот предизвикува блага клиничка слика и нема изразени симптоми, изјави за Спутник, Анжелик Кучи, претседателка на ...
сите 92 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 169 | | | веќе видена

Интер без многу проблеми стигна до триумф од 0-2 на гостувањето кај Венеција, „нероаѕурите“ се доближија на бод до Милан и Наполи. Италија Венеција покажа дека ...
сите 36 | | | веќе видена

Спортинг Лисабон со соопштние реагираше на случувањата на натпреварот меѓу Белененсес и Бенфика кој не го доживеа својот крај. Останато Тимот на Белененсес на ...
сите 11 | | | веќе видена

Според него моменталната ситуација дава простор да се отвораат нови прашања, а блокадите ќе продолжат да ги охрабрува ретроградните сили кои се противат на ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ревакцинирани 46 отсто од полнолетните граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: