НЕ САМО АРСОВСКА, ЦЕЛОТО НЕЈЗИНО СЕМЕЈСТВО ИМА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО, ТВРДИ СДСМ: Шилегов го допре дното, ова е гладијаторска битка на лажни вести, реагира Арсовска


СДСМ денеска со нови докази за бугарското државјанство на независната кандидатка за градоначалник на град Скопје, Данела Арсовска. На прес-конференцијата што ...
| | веќе видена | слични

Новата градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, иако за време на кампањата за локалните избори најавуваше низа тужби за навреда и клевета, засега ...
| | веќе видена | слични

Резултатите од локалните избори покажаа дека голем број од гласачите на СДСМ не излегоа на избори, вели пратеничката од СДСМ Славјанка Петровска за Утрински ...
| | веќе видена | слични

Во 80 општини и градот Скопје, има само две жени градоначалнички, што е поразително. Се остава впечаток дека не се создава простор во кој жените ќе се ...
| | веќе видена | слични

Како кула од карти се сруши целата лага околу независниот кандидат и самопрогласен менаџер, Данела или Даниела Аросвска. За само неколку дена јавноста дозна за ...
| | веќе видена | слични

Можно ли е Дан(и)ела да му е подметнато кукавичко јајце на Мицковски од бугарските служби? Има многу индиции за тоа, објави на својот Фејсбук профил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На 27 октомври на својата фејсбук-страница Данела Арсовска објави фотографија како дели пропагандни материјали со радикален член на Културниот центар „Иван ...
| | веќе видена | слични

Дали и што друго крие Арсовска прашуваат и денеска од Бихаќка откако во изминатите неколку дена владејачката СДСМ повикувајќи се на официјалниот сајт на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот Скендер Реџепи-Зејд најави дека како пратеник на Алтернатива утре ќе се повлече од позицијата координатор на заедничката пратеничка група со ...
сите 673 | | | веќе видена

Ве повикувам да ја прочитате Програмата наречена Концепт 28, но и да ми се приклучите, да ги споделите сите ваши предлози, идеи, а се разбира и критики, вели ...
сите 378 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 420 | | | веќе видена

Првите охрабрувачки знаци доаѓаат во однос на сериозноста на инфекција што ја предизвикува варијантата омикрон. Првите „малку охрабрувачки сигнали“ доаѓаат од ...
сите 417 | | | веќе видена

Во недостиг на ефикасни мерки за справување со економската и енергетската криза, од центарот за комуникации на СДСМ излегуваат банални соопштенија.Центарот за ...
сите 254 | | | веќе видена

Владата ги замрзна цените откако се поскапи, инфлацијата го јаде стандардот. Одлуката за замрзнување на цените е задоцнета. Замрзнувањето на цените требаше да ...
сите 107 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕ САМО АРСОВСКА, ЦЕЛОТО НЕЈЗИНО СЕМЕЈСТВО ИМА БУГАРСКО ДРЖАВЈАНСТВО, ТВРДИ СДСМ: Шилегов го допре дното, ова е гладијаторска битка на лажни вести, реагира Арсовска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: