ТАТКОВЦИТЕ СЕ БОРАТ ЗА СВОИТЕ РОДИТЕЛСКИ ПРАВА ПО РАЗВОД Правата на децата изгубени во лавиринтот на системот

Вчера (27.октомври), во Љубљана се одржа Меѓународна конференција за рамноправно родителство со учество на 6 здруженија на родители од 5 земји од Западен ...
| | веќе видена | слични

Во рамките на фестивалот за литература и илустрација за деца „Литера“, завчеравечер, во Кинотеката беше отворена изложбата на фотопортрети насловена „И јас сум ...
| | веќе видена | слични

Студија спроведена од двајца социолози од германски универзитети, обработувала податоци за германски семејства во период од 2008 до 2018 година и опфатила ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Сите херои во книгите „И јас сум тука“ и „Не престанувајте да се гушкате“, се важни. Приказните и поуките што ги испраќаат до сите нас патуваат надвор од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делата „И јас сум тука“ и „Не престанувајте да се гушкате“ беа промовирани вчеравечер во Кинотека на Македонија. За собирањето на приказните и пораките ...
| | веќе видена | слични

Христина Смилковска (17) еднакво добро се справува и со бројки и букви. Сака да црта, да изработува креативни работи од разни материјали – конец, срма, ...
| | веќе видена | слични

Instagram Kids е името на апликацијата во сопственост на Фејсбук, дизајнирана специјално за деца на возраст од 10 до 12 години. Новата апликација ќе биде без ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ имаше средба со премиерот на Република Бугарија, Кирил Петков. На ...
сите 199 | | | веќе видена

Голем број неготинци денеска присуствуваа на настанот кој традиционално се одржува на големиот христијански празник Богојавление-Водици, со осветување на ...
сите 271 | | | веќе видена

„Ова за старо – новата Влада е смислување на ресори, на министерски места како да се задоволат поголем број од фракциите кои што очигледно постојат во СДСМ и ...
сите 35 | | | веќе видена

Во првите два и пол месеци од мандатот, Данела Арсовска нема ниту еден проект во интерес на граѓаните на Град Скопје. Нејзината најава дека ќе реконструира ...
сите 220 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен изрази надеж дека САД нема да мораат да воведат санкции кон Русија, но повтори дека Вашингтон е „подготвен за ...
сите 335 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТАТКОВЦИТЕ СЕ БОРАТ ЗА СВОИТЕ РОДИТЕЛСКИ ПРАВА ПО РАЗВОД Правата на децата изгубени во лавиринтот на системот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: