Доктор Даниловски предупредува на можен нов бран во Македонија


12 копии

Доаѓа нов бран во Македонија, зголемените бројки на заразени се почеток на есенско зимски бран, предупредува епидемиологот д-р Драган Даниловски. Според него, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Епидемиологот Д-р Драган Даниловски вели дека „пасошите“ треба да ги поседуваат луѓето кои се имуни на корона вирусот, независно дали ја прележале болеста или ...
| | веќе видена | слични

Во Бугарија вчера имаше згрежени во болниците 7.553 пациенти заразени од коронавирусот од кои 656 се на интензивна нега. Повеќе од 90 отсто од пациентите кои ...
| | веќе видена | слични

Првите два случаи на Делта плус сојот се потврдија во соседна Грција. Ова се првите регистрирани мутации на вирусот. Биле регистрирани во централно и јужно ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Доаѓа нов ковид-бран во Македонија, а зголемените бројки на новозаразени се само почеток на есенско-зимскиот бран, предупредува епидемиологот д-р Драган ...
| | веќе видена | слични

Луѓето можеме да ги поделиме на вакцинирани, тие што се двоумат и тие кои одбиваат да се вакцинираат, а последните можат да бидат потенцијален проблем кога ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 152 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 134 | | | веќе видена

ДОНЕСЕНИ СЕ ТЕЛАТА НА ЗАГИНАТИТЕ Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на ...
сите 231 | | | веќе видена

Главната научничка на Светската здравствена организација (СЗО) Сума Сваминатан денеска ги повика луѓето да не паничат поради појавата на Омикрон и рече дека е ...
сите 267 | | | веќе видена

-Ахмети и Груби знаат дека никогаш нема да имаат уценет политичар како Заев, кој за да ја спаси својата политичка кариера, ќе потпише било каков договор. ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доктор Даниловски предупредува на можен нов бран во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: