ЌЕ СПАСИ МНОГУ ЖИВОТИ Антидепресив кој е евтин, лесно се прави и може да помогне во лекувањето на корона

Евтиниот антидепресив може да ја намали потребата од хоспитализација на високоризични возрасни лица заразени со ковид-19, покажуваат резултатите од студијата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Обединетото Кралство е првата земја која одобрила третман со молнупиравир, иако сè уште не се знае точно кога овој лек ќе биде достапен, пишува АП.Лекот е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Велика Британија даде условно одобрение за употреба на антивирусен лек против ковид-19 од компанијата „Мерк“ – првата таблета која е успешна во лекувањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Велика Британија стана првата земја во светот која може да користи пилула против ковид, откако тамошните здравствени власти го одобрија овој лек за домашна ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија е првата земја во светот која ја одобри употребата на антивирусни пилули кои би можеле да помогнат во борбата против коронавирусот. Ова е ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Велика Британија го одобри „молнупиравир“ за лекување на Ковид-19 и со тоа стана првата земја која даде зелено светло за домашна употреба на овој лек. Пилулата ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија стана прва земја на светот која го одобри лекот против ковид-19 што заеднички го развија американските компании „Мерк“ и „Риџбек“. Британските ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија прва го одобри лекот „молнупиравир“ за лекување на коронавирусот Објавено пред 59 минути - 4 ноември, 2021 Од Велика Британија го одобри лекот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Трката почна, првите кандидатури поднесени, лидерската позиција во СДСМ посакувана цел. Под мотото „Заедно, одговорно и посветено“, актуелниот заменик-министер ...
сите 344 | | | веќе видена

Во текот на денот, на 26 ноември, Државниот инспекторат за транспорт соопшти дека пропаднал обидот да се влезе во канцелариите на туристичката компанија „Беса ...
сите 311 | | | веќе видена

-Останките ќе бидат донесени в петок и преку организиран државен протокол ќе им бидат предадени на семејствата во нивните домови. Ова е информација што ја ...
сите 619 | | | веќе видена

Граѓаните од денеска ќе треба да ги менуваат своите навики. Кесите во маркетите, продавниците, пазарите, аптеките и слично ќе чинат по 15 денари, доколку не ...
сите 143 | | | веќе видена

Лице заразено со новиот сој Омикрон на коронавирусот бил на голем концерт во саботата, соопшти денеска данската Управа за безбедност на пациенти. Лицето беше ...
сите 636 | | | веќе видена

Засега нема задолжителната вакцинација против ковид-19 кај здравствените работици, а нема да важи ниту мерката за административците. Не знаеле како да ги ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌЕ СПАСИ МНОГУ ЖИВОТИ Антидепресив кој е евтин, лесно се прави и може да помогне во лекувањето на корона

Од:
До кого (е-маил):
Порака: