Влези и плачи – отворена соба за плачење во Мадрид

6 копии

Поранешниот француски претседател Никола Саркози денеска одби да одговори на прашања на судењето на неговите поранешни соработници кои се обвинети за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шпанскиот премиер Педро Санчез соопшти дека неговата земја ќе донира 50 милиони вакцини за сиромашните земји во светот, односно 20 милиони повеќе од претходно ...
| | веќе видена | слични

Шпанија ќе им ги враќа парите на сите граѓани кои беа казнети поради непочитувањето на ковид-мерките. Државата се одлучила на овој потег откако Уставниот суд ...
| | веќе видена | слични

Уставниот суд на Шпанија ја прогласи за неуставна втората вонредна состојба што ја воведе Владата со цел да ја сузбие пандемијата, на што се спротивставија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 396 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, денеска ќе има излагање пред членовите на Комисијата за надворешна политика на Собранието на Македонија за ...
сите 349 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

За не повеќе од еден месец претседателот Стево Пендаровски оди во официјална посета на Софија каде ќе се сретне со неговиот бугарски колега Румен Радев, со цел ...
сите 306 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 171 | | | веќе видена

Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ го обвини претседателот Зоран Милановиќ дека го уништува угледот и кредибилитетот на Хрватска. Пленковиќ додаде дека ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Влези и плачи – отворена соба за плачење во Мадрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: