Нов меморандум за соработка помеѓу Филолошкиот факултет „Блаже Конески“-Скопје и Амбасадата на Србија

2 копии

Филолошкиот факултет „Блаже Конески“-Скопје и Амбасадата на Србија во земјава потпишаа нов меморандум за соработка кој е продолжение на меморандумот потпишан ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дали во тихата и строга реч на Блаже Конески не треба да ја препознаваме авангардната поетика на нулта точката која е светотворна и културотворна со верба кон ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На покана на Културно-информативниот центар на Република Македонија во Загреб, директорката на Меѓународниот семинар за македонски јазик, литература и култура ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Народната банка го одбележа Денот на европската статистика преку двонеделни предавања насочени кон младите економисти, како значајни корисници на статистичките ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Народната банка (НБ) продолжува со остварувањето на стратегиската определба за придонес и вложување во едукацијата и професионалната надградба на економските ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот Африм Гаши вчера потпиша програма за заедничко дејствување и приклучување во Владата со претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев, кој најави дека ...
сите 606 | | | веќе видена

Миле Зечевиќ, поранершен организациски секретар на СДСМ и долгогодишен партиски член, кој одлучи да не се кандидира за лидер, вели дека непосредните избори за ...
сите 345 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 329 | | | веќе видена

За да не запрат тенедерите и богатењето на кланот на власт, Зоран Заев ја стави и својата партија во заложништво. Спремен е да прифати се што ќе му се стави на ...
сите 366 | | | веќе видена

Пејачката Ријана со години е мета на гласини дека ќе стане мајка, а тоа е повторно случај откако фотографиите на кои нејзиниот стомак изгледа поголем од ...
сите 85 | | | веќе видена

Оттука стручната фела почна да се огласува по социјалните мрежи и да го прашува министерот за правда, Бојан Маричиќ како може да пресудени предмети да се води ...
сите 45 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 278 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нов меморандум за соработка помеѓу Филолошкиот факултет „Блаже Конески“-Скопје и Амбасадата на Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: