(Фото) Пријател на Хачинс ја објави последната фотографија од сетот со убиената снимателка и ја обвини продукцијата дека за да заштеди пари ангажирала непрофесионалци за оружје


Серџ Светној кој работел како електричар на филмот „Рѓа“, во кој Алек Болдвин ја уби снимателката Халина Хачинс, ја објави последната нејзина фотографија ...
| | веќе видена | слични

Во интервју за Variety Џонсон  рече дека е уништен од веста за смртта на Хејн Хачинс на снимањето на Rust и дека трагедијата го поттикнала да размисли за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актерот е шокиран од случајот Болдвин Познатиот актер Двејн Рок Џонсон изјави дека повеќе нема да користи вистинско огнено оружје на сетот, по несреќата кога ...
| | веќе видена | слични

Имено, адвокатот на оружарката Хана Гутиерез, која го надгледувала оружјето користено на снимањето на филмот Rust, вчера рекол дека  некој намерно да стави ...
| | веќе видена | слични

Алек Болдвин, кој неодамна случајно го уби директорот на фотографија и го рани режисерот на снимањето на филмот „Rust“, не верува дека за тоа се виновни лошо ...
| | веќе видена | слични

Директорката на фотографија, 42-годишната Халина Хачинс беше прогласена мртва во болницата во Санта Фе во Ново Мексико, неколу часа откако актерот Алек Болдвин ...
| | веќе видена | слични

Алек Болдвин сподели коментари од член на екипата на вестернот Rust , која всушност ги отфрла наводите дека условите за снимање се небезбедни. Костимографката ...
| | веќе видена | слични

Актерот Алек Болдвин ја застрела и уби директорката на фотографија Халина Хачинс и го рани режисерот Џоел Соуза да време на снимањето на филмот „Rust“. Сега се ...
| | веќе видена | слични

63-годишникот се повлече од очите на јавноста и времето го минува  со своето семејство далеку од метежот и вревата на Холивуд. Истрагата е во тек, а полицијата ...
| | веќе видена | слични

За првпат по страшната трагедија која се случи на 22 октомври, во која глумецот Алек Болдвин ја застрела снимателката Халина Хачинс, на сетот на филмот „Рѓа“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Алтернатива утревечер во 18 часот има закажано седница на Централното претседателство, што беше одложена поради тридневната жалост и автбуската несреќа во ...
сите 428 | | | веќе видена

„Лиценцата на компанијата е со важност од 2018 година до 2022 година, но тоа возило не е пријавено во нашата база на податоци. Поради тоа нема добиено лиценца, ...
сите 263 | | | веќе видена

На предлог на градоначалничката Данела Арсовска, Советот на Град Скопје на својата наредна седница ќе одлучува за доделување парична помош во знак на ...
сите 551 | | | веќе видена

Разрешувањата на првите луѓе на РЕК Битола и Осломеј предизвикаа низа реакции. Откако државната ЕСМ на местото на досегашниот директор на РЕК Битола, Златко ...
сите 90 | | | веќе видена

Вчера беа оперирани двајца пациенти кои исто така се во добра општа состојба. Повредените кои биле на интензивна нега денеска се пренесени на одделението на ...
сите 458 | | | веќе видена

Најпрвин, сакам да изразам сочувство до семејствата на жртвите, ја почнува атлетичарката Дрита Ислами својата приказна за искуството со патувањето со ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Фото) Пријател на Хачинс ја објави последната фотографија од сетот со убиената снимателка и ја обвини продукцијата дека за да заштеди пари ангажирала непрофесионалци за оружје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: