Двајца македонски државјани уапсени во Бугарија, еве ја нивната шема за кражби


Двајца македонски државјани развиле шема за џепарење која ја применувале во бугарскиот приморски град Бургас. Во два наврати во ресторани во градот краделе ...
| | веќе видена | слични

Неколку специјални единици на српската полиција и обвинителство, во продолжение на акцијата „Армагедон“, вчера уапсија 18 лица на територијата на Република ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Грција уапси и српски државјанин поради сомнение дека учествувал во кражба на бунди, вредни половина милион евра. Како што пишуваат грчките ...
| | веќе видена | слични

Останато

По прес-конференцијата во Софија и сведочењата на дел од повредените и на семејствата на загинатите во несреќата, сѐ уште недостигаат делови во мозаикот за ...
сите 651 | | | веќе видена

Ниту еден од автобусите на „Беса транс“ не бил електронски евидентиран во системот кога ја поминувал границата на Македонија. Системот работел бавно, изјави ...
сите 174 | | | веќе видена

Советот на општината општината Чаир одлучи да ги пренамени средствата за украсување за Нова година за помош за семејствата на загинатите во несреќата која се ...
сите 129 | | | веќе видена

Промените овде во Охрид започнуваат со многу проекти и сериозна динамика во реализацијата на активности оние кои што беа започнати, но и оние кои што сега ќе ...
сите 165 | | | веќе видена

„Ние остануваме токму на тој став дека потребни се брзи предвремени парламентарни избори за излез од кризата затоа што ако внимателно ја погледнете ситуацијата ...
сите 131 | | | веќе видена

Откако по низата хаварии, немањето доволно јаглен и потфрлањето на домашно производтсво на струја, дел од одговорноста за енергетската криза ЕСМ ја лоцираше ...
сите 92 | | | веќе видена

Град Скопје ќе додели два милиона денари за семејствата на загинатите од Скопје во автобуската несреќа пред два дена во Бугарија. На предлог на ...
сите 395 | | | веќе видена

Веднаш по денешната прес-конференција на бугарските органи на истрагата во врска со сообраќајната несреќа што се случи завчера на автопатот „Струма“, Основното ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца македонски државјани уапсени во Бугарија, еве ја нивната шема за кражби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: