Обраќање на Арсовска: Ја побарав вашата поддршка без ниту една дамка во животот


Почитувани скопјани, Последниве денови сме сведоци на силна црна кампања против мене и моето семејство. Еве на крајот од оваа кампања сакам да ви се обратам ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи сè уште нема одговор на соопштението на бугарското МНР, кое во понеделникот обвини за говор на омраза во кампањата за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Би било добро Министерството за надворешни работи на Бугарија во даден момент да ги објави имињата на оние општествени или политички дејци во Северна ...
| | веќе видена | слични

За да не се користи бугарското државјанство за политичка борба во Северна Македонија, историчарот Елдеров предлага: или оние кои го поседуваат сами да си ...
| | веќе видена | слични

Будењето омраза кон Бугарија и кон граѓаните на Македонија кои се чувствуваат како Бугари, „не е начин за градење добрососедски односи“ Ова го соопштило ...
| | веќе видена | слични

Министерството за надворешни работи на Бугарија преку соопштение истакна дека внесувањето на омраза кон Бугарија и кон граѓаните на Република С. Македонија со ...
| | веќе видена | слични

Во бугарското Министерство за надворешни работи се подготвува нов предлог за позицијата на Софија во однос на Македонија по, како што велат дипломатски извори ...
| | веќе видена | слични

Во врска со офанзивната кампања на СДСМ, кога на 6 дена пред вториот круг на гласање извадија информација дека сега веќе актуелната градоначалничка на Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Новата градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, иако за време на кампањата за локалните избори најавуваше низа тужби за навреда и клевета, засега ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 587 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 425 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 54 | | | веќе видена

Парламентот на Република Српска во петок ќе одлучува за плановите на лидерот на босанските Срби, Милорад Додик за отцепување. Ова денеска го потврди ...
сите 210 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 202 | | | веќе видена

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи Зејди синоќа во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 посочи дека очекува мнозинството во Влада да трае до 2024 ...
сите 354 | | | веќе видена

Омикрон, варијанта на коронавирусот, може делумно да ја избегне заштитата од вакцината против Ковид-19 произведена од Фајзер и Бајонтек, објави Блумбег. Ова ...
сите 568 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Обраќање на Арсовска: Ја побарав вашата поддршка без ниту една дамка во животот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: