ВО МОСКВА СЀ СЕ ЗАТВОРИ Ќе работат само аптеки и поголеми маркети

Во Германија денеска се регистрирани 33.949 нови инфекции со Ковид-19, што е најголем дневен број на заразени од почетокот на пандемијата. Земјите низ Европа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството соопшти дека за 24 часа се потврдени 27.377 нови инфекции, надминувајќи го претходниот дневен рекорд од 26.870 од 29 октомври.Потврдени се нови ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Стапката на преносливост на коронавирусот во Европа во моментов е „многу загрижувачка“. Континентот „повторно е во епицентарот“ на заразата предурпеди СЗО. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Земјите низ Европа бележат пораст на нови случаи на ковид, а многу власти го доведуваат во прашање повторното воведување на построги мерки.Толку голем број на ...
| | веќе видена | слични

Темпото на пренос на вируси во Европа е „многу загрижувачко“, соопшти Светската здравствена организација (СЗО), а таквата висока стапка на пренос може да ...
| | веќе видена | слични

Додека коронавирусот во Европа се шири со загрижувачки размери, во Македонија засега состојбата е стабилна. Сепак, нов наплив се предвидува што може да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 372 | | | веќе видена

Станува збор за 53 годишен пациент кој примил „Фајзер“, случај пријавен во април, и 85 годишник имунизиран со „Астра Зенека“ во септември. Ова засега се само ...
сите 388 | | | веќе видена

Директорот на Светската здравствена организација (СЗО – WHO) за Европа, Ханс Клуге, изјави во понеделникот дека на научниците ќе им бидат потребни уште околу ...
сите 728 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи, пак, во однос на преговорите со Бугарија рече дека се водат разговори, и потсети на неговата средба со министерот во ...
сите 189 | | | веќе видена

Начинот на кој владата ги замрзнува цените на производите не е како што треба. Одговорна влада прави поинаку. Се е покачено, има многу нешто важно што не го ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВО МОСКВА СЀ СЕ ЗАТВОРИ Ќе работат само аптеки и поголеми маркети

Од:
До кого (е-маил):
Порака: