Самонаплатата ќе ги замени редиците на касите


Според истражувањето на Агенцијата за истражување и консалтинг Инсајдер ИД, за “Преферираните ланци на маркети и Најпознати брендови 2021-ва година” КАМ ...
| | веќе видена | слични

Организацијата која се занимава со состојбите на пазарот, Инсајдер АјДи, деновите прослави пет години работа на истражување на пазарот. Денеска се објавува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Време зa читање: 2 минути УНИБанка продолжи со воведувањето на нови и иновативни бизнис практики во своето работење, овој пат со отворањето на нова експозитура ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Во среда (3 ноември) Comodita Home го отвора најновиот продажен салон во Македонија, во Велес. Големото отворање е закажано за 12 часот кога Comodita Home ќе ...
| | веќе видена | слични

Регионалниот лидер во индустријата за спортска исхрана ја отвори својата трета продавница во Скопје - во новиот популарен трговски центар Ист гејт мол.Кога ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 581 | | | веќе видена

ДУИ, пак, со став дека ги поддржува внатрепартиските избори на СДСМ но смета оти Заев треба да почека со оставката од премиерската функција и е против ...
сите 464 | | | веќе видена

Финансиска стимулација за матичните лекари ако над 70 отсто од нивните пациенти се вакцинираат, се предвидува со една од новите мерки која во вторник ќе и биде ...
сите 373 | | | веќе видена

ДНК-профилите за идентификацијата на жртвите во автобуската несреќа во Бугарија, заедно со записници за испитување на осум сведоци, како и целокупната ...
сите 511 | | | веќе видена

Во СДСМ ништо ново, синчето на градоначалникот од транзицијата ќе биде наследник и пиун на Заев, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. ...
сите 239 | | | веќе видена

– Дополнителната, засилувачка доза од вакцината против коронавирусот веројатно ќе биде потребна секоја година, е мислењето на претседателот на Светската ...
сите 359 | | | веќе видена

Во спомен на жртвите на автопатот Струма кои го загубија животот во несреќата на автобусот на Беса Транс, бугарскиот д-р Димитар Ленков нуди двете држави ...
сите 409 | | | веќе видена

Почнува враќањето во Македонија на повредените во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Првите двајца хоспитализирани во софиската болница ...
сите 200 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Самонаплатата ќе ги замени редиците на касите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: