Лични карти може да се подигнат и викендов

13 копии

Локалните избори генерално поминаа во фер и демократска атмосфера, но и овој пат беа регистрирани кршење на изборниот молк, притисоци, злоупотреба, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

И покрај ветувањата и наводните заложби од политичките партии, сепак само две жени ќе раководат со локалните самоуправи од вкупно 80 општини и Градот Скопје, ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Вториот круг од Локалните избори во Македонија беше во натпреварувачки дух и изборната администрација вложи напори да одговори на некои процедурални ...
| | веќе видена | слични

Вториот круг од локалните избори поминал во натпреварувачки дух и со почитување на основните слободи, но и со присуство на негативна реторика и притисок врз ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Изборниот процес беше демократски, имаше натпреварувачка кампања во која беа испочитувани основните слободи, но негативната реторика и извештаите за ...
| | веќе видена | слични

Набљудувачката мисија на ОДИХР за вториот круг од локалните избори посочи дека изборите во Македонија поминале во натпреварувачки дух и изборната ...
| | веќе видена | слични

Вториот круг од локалните избори беше компетативен и учесниците генерално можеа слободно да учествуваат во кампањата и да ги соопштат своите пораки, но ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Државната изборна комисија, Александар Даштевски им се заблагодари на сите граѓани за, како што рече, високото ниво на демократска свесност ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Денеска во седиштето на СДСМ, кандидатура за внатрепартиските непосредни избори поднесе Јован Деспотовски, соопштија од СДСМ. Како што се вели во соопштението ...
сите 312 | | | веќе видена

Од Државниот пазарен инспекторат велат дека Законот предвидува, прво, укажување до трговците за отстранување на недостатоците во спроведувањето на Законот. ...
сите 203 | | | веќе видена

Добив многу пораки на згрозување од страна на граѓани кои со неверување ја проследија најавата од официјални лица од владата, небаре станува збор за некаков ...
сите 328 | | | веќе видена

Со државно-воена церемонија, денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје беше организиран пречек на посмртните останки на загинатите граѓани во автобуската ...
сите 266 | | | веќе видена

Според АМСМ, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловозиИнтензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските ...
сите 155 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 144 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лични карти може да се подигнат и викендов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: