Јунајтед крева раце – Погба вторпат си оди бесплатно од „Олд Трафорд“


Пол Погба ќе остане запишан како прв фудбалер во историјата на Манчестер Јунајтед кој двапати си заминал од таборот на „црвените ѓаволи“ без притоа англискиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Паоло Дибала како што стојат работите ќе потпише нов договор со Јувентус. Од поодамна двете страни се во преговори, а сега изгледа конечно има договор помеѓу ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Се почесто се зборува за заминување на Пол Погба од Манчестер Јунајтед на крајот од актуелната сезона. Погба има договор со „црвените ѓаволи“ до летото 2022 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јунајтед крева раце – Погба вторпат си оди бесплатно од „Олд Трафорд“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: