„Не можам да сфатам зошто некои играчи не превземаат одговорност“


Веселин Вујовиќ и неговите момци ги чека многу работи пред продолжението на Лигата на шампионите. ЕХФ неделата доаѓа во вистинско време, иако дел од играчите ...
| | веќе видена | слични

Битола ужива викендов, фановите на ракометот го добија најубавиот подарок и тоа од оние од кои најмалку очекуваа. Е.пелистер му го нанесе првиот пораз на ...
| | веќе видена | слични

Ракометарите на Еурофарм Пелистер 2 вчера направија вистинска сензација во домашниот шампионат победувајќи го големиот фаворит за титулата, Вардар со 27:26 во ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ. Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 581 | | | веќе видена

СДСМ на Извршниот и Централниот одмор ја прифати оставката на Зоран Заев и започна постапка за избор на нов лидер на партијата. Како што беше кажано идниот ...
сите 463 | | | веќе видена

– Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 374 | | | веќе видена

Неколку дена по несреќата конечно се огласи и сопственикот на Беса Транс, Беким Хаџиу.Тој вели изрази сочувство до семејствата на жртвите од сообраќајката во ...
сите 526 | | | веќе видена

– Дополнителната, засилувачка доза од вакцината против коронавирусот веројатно ќе биде потребна секоја година, е мислењето на претседателот на Светската ...
сите 359 | | | веќе видена

Во спомен на жртвите на автопатот Струма кои го загубија животот во несреќата на автобусот на Беса Транс, бугарскиот д-р Димитар Ленков нуди двете држави ...
сите 409 | | | веќе видена

-Димитар Ковачевски е копија на Заев, син на транзициски функционер – градоначалник на Куманово. Ковачевски е заменик министер за финансии кога јавниот долг ...
сите 166 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Не можам да сфатам зошто некои играчи не превземаат одговорност“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: