Хајредини: Како да нема криза со струја, кога блиски на Бучко, Џафери, грчев, Бејта и Бектеши се вработени во МЕПСО

Поранешниот министер за финансии, Џевдет Хајредини, го искритикува непотизмот на владеачката номенклатура со вработувањата на свои блиски во изминатиот период ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Политичкиот аналитичар и поранешен министер, Џевдет Хајредини, го коментира влијанието на лидерот на ДУИ, при случувањата во владата и во редовите на СДСМ по ...
| | веќе видена | слични

Заев скапо го плати тоа што не ги објави сите „бомби“ за ДУИ, со цел да ги спаси од гонење за кривичните дела врзани и кои произлегуваат од тајните ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за финансии Џевдет Хајредини на својот Фејсбук напиша дека партиите поради кои СДСМ ги загуби локалните избори, се тие што сега не ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не случајно и без причина, се плашат и не ја прифаќаат оставката на Заев, оние партии кои он и поради нив ги изгуби изборите. Тоа се оние партии кои некогаш ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за финансии Џевдет Хајредини, кој често ги коментира актуелните политички настани, на Фејсбук напиша дека партиите поради кои СДСМ ги ...
| | веќе видена | слични

Останато

Јавноста се уште нема добиено одговори на прашањата кои се од јавен интерес, кој не засегаат сите нас, а обврска на власта е да даде одговори. Јавноста ...
сите 654 | | | веќе видена

По четири часа заврши средбата на премиерот Зоран Заев и претседателот на Алтернатива Африм Гаши за вклучување на партијата во Владата и парламентарното ...
сите 266 | | | веќе видена

Димитар Ковачевски е еден од најактуените кандидати за нов претседател на СДСМ, барем додека не се пријават други, во интервју за Утрински брифинг говори за ...
сите 384 | | | веќе видена

Здравстените власти ретерираат од предлог мерките на Комисијата за заштита од заразни болести да се бара негативен ПЦР тест од вработените кои не се ...
сите 385 | | | веќе видена

Маж и неговата сопруга, кои беа повредени во автобуската несреќа во Бугарија, денеска се отпуштени од Итната болница Пирогов во Софија. Како што јави ...
сите 691 | | | веќе видена

Во Ургентниот центар во Скопје со болнички транспорт пристигна 24-годишна девојка, која е една од преживеаните во големата сообраќајна несреќа која се случи во ...
сите 562 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Јужноафриканскиот претседател Сирил Рамафоса изјави дека властите размислуваат за задолжителна вакцинација против ковид-19 за граѓаните на одредени работни ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хајредини: Како да нема криза со струја, кога блиски на Бучко, Џафери, грчев, Бејта и Бектеши се вработени во МЕПСО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: