Шпанска општина каде што жителите плаќаат помал данок ако рециклираат

Бракот меѓу пејачката Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг Вељко наликува на бајка. Пејачката заедно со семејството живее во Нова Пазова, но ретко се појавува во ...
| | веќе видена | слични

Легендарната кантри пејачка и актерка Доли Партон (75) сподели многу ретка фотографија на Инстаграм со својот сопруг Карл Томас Дин, со кого е во брак 55 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Козметичарката Кортни Харгривс спиела со четворица мажи пред да го запознае својот сопруг Елиот, кој и признал дека спиел со 126 жени пред неа. Кортни (23) и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчеравечер српскиот претседател Александар Вучиќ и премиерката Ана Брнабиќ беа домаќини на вечерата во Белград, каде на маса седнаа со Никола Димитров, кој ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ и премиерката Ана Брнабиќ синоќа беа домаќини на вечерата во Белград што беше приредена за македонскиот вицепремиер ...
| | веќе видена | слични

Нашето пријателство е пријателство за иднината на целиот регион“, рече српскиот претседател Премиерот на Црна Гора Здравко Кривокапиќ беше гостин на вечерата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва на Инстаграм објави фотографија од белградски ресторан со премиерите на Албанија и Црна Гора, Еди Рама и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија Александар Вучиќ вечерва ја посети Белградската кула со црногорскиот и албанскиот премиер Здравко Кривокапиќ и Еди Рама. На својот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во ОЈО Скопје, Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески посочи, дека е отворен предмет за Беса Транс и овие податоци што ги собираат на барање на бугарските ...
сите 1064 | | | веќе видена

Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 359 | | | веќе видена

Ги видовте фактурите што ги плати МЕПСО, фактурата што ја плаќа ЕЛЕМ, секој ден гледаме бидејќи секој ден има тендери. Таа фактура ќе продолжи и во иднина да ...
сите 130 | | | веќе видена

„Ние два дена гледавме нашите обвинители како се присутни во Бугарија, а се воопшто ненадлежни за инцидентот кој што се случи, за трагедијата која што се случи ...
сите 148 | | | веќе видена

Македонските фудбалери ќе играат против европскиот шампион Италија, во баражот за Светското првенство кое следната година ќе се игра во Катар. Денес се одржа ...
сите 147 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Софија, според Комитова, која е експерт за противпожарна заштита на објекти, има нешто многу чудно, а тоа е што пожарот ...
сите 355 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шпанска општина каде што жителите плаќаат помал данок ако рециклираат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: