Мисајловски: Мириса на убедлива победа!


11 копии

Разликата на советничките листи во првиот круг од изборите споредено со СДСМ е повеќе од 55 илјади гласови. Ако се земат првиот и вториот круг во предвид ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Потпретседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски вели дека вчера се случил крик на народот. Во гостувањето на Алфа рече народот се одлучил да ја ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, денеска беше гостин во „Што не е јасно“ на Алфа ТВ. Тој од страна на новинарот Љупчо Цветановски беше прашан што според него се ...
| | веќе видена | слични

– Во една реченица крик на народот. Гласот на народот се слушна во овие месец дена бидејќи кампањата и во првиот круг и во вториот беше драматична но премногу ...
| | веќе видена | слични

Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО ДПМНЕ вечерва, по вестите во 18:15 часот ќе гостува на телевзијата „Алфа“, во емисијата „Што не е јасно“. Мисајловски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кандидатот за градоначалник на Куманово, и воедно, сѐ уште актуелен градоначалник, Максим Димитриевски вечерва испрати порака до кумановци. Независниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првичните наоди од внатрешната контрола покажуваат дека на 18.11.2021 година, од страна на царинските службеници електронски не е евидентиран излезот на ...
сите 349 | | | веќе видена

Васко Пиргов, секретар за безбедност во Перник и еден од сведоците на несреќата, за ТВ21 ја објасни својата верзија за страшната несреќа на македонскиот ...
сите 555 | | | веќе видена

Трагедијата во Бугарија со автобуската несреќа во која загинаа 45 луѓе отвори многу прашања - најважните и најтешките - кој ќе одговара за несреќата? Дали ...
сите 331 | | | веќе видена

Демонстрациите против владините антиковид мерки прераснаа во насилство во петокот вечерта, а во еден момент полицијата пукаше врз толпата која запали оган и ...
сите 93 | | | веќе видена

Добрите односи со Бугарија и европската перспектива за Република С Македонија се без алтернатива, изјави министерот за надворешни работи Бујар Османи во ...
сите 86 | | | веќе видена

Министерот за здравство д-р Венко Филипче, утрово разговараше со д-р Иван Поромански, директор на болницата Пирогов во Софија, каде се хоспитализирани седумте ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мисајловски: Мириса на убедлива победа!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: