Георгиевски за ЕКИПА: Доста е со играње, сега ќе бидам коментатор и ќе отворам Академија во Австралија


Даниел Георгиевски, екс репрезентативецот на Македонија, стави крај на својата играчка кариера. Македонецот кој дресот со државниот грб го носеше 22 пати, ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Бевингхаузен од Дортмунд, кој се натпреварува во шестата германска лига, има во своите редови двајца македонски фудбалери. Еден од нив е Денис ...
| | веќе видена | слични

Младата ѕвезда на Борусија Дортмунд Џуд Белингем објави твит во врска со можноста за негов трансфер во Ливерпул, но набрзо се „покаја“. Белингем е еден од ...
| | веќе видена | слични

Поранешната ѕвезда на Њукасл и екс-репрезентативец на Англија, Кирон Даер (42), кој во моментов работи како тренер во младинската школа на Ипсвич Таун ќе мора ...
| | веќе видена | слични

Кјерон Даер ја бие најважната животна битка и очекува трансплантација на бубрегот во наредните недели, откако му беше утврдено дека неговиот е оштетен и не ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот репрезентативец на Романија, Банел Николица исчезнал и му се губи секаква трага, јавуваат локалните медиуми. Николица ја напушти Романија, а ...
| | веќе видена | слични

Ако прочитате вакво сценарио, ќе помислите какво клише, но понекогаш животот успева да напише луди приказни. Банел Николица, поранешен романски репрезентативец ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Зоран Заев имаше средба со лидери на партии од владината коалиција на која ги запозна со постигнатиот ...
сите 634 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на СДСМ, Јован Деспотовски, најавува директен избор на кандидатите за функционери од страна на сите членови на партијата. „Со ...
сите 394 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 212 | | | веќе видена

ДЕЛ ОД КОАЛИЦИОНИТЕ ПАРТНЕРИ НА ЗАЕВ ИМААТ ЗАБЕЛЕШКИ НА БАРАЊАТА НА АЛТЕРНАТИВА Претседателот на НСДП, Тито Петковски вечерва изјави дека на Македонија не и се ...
сите 362 | | | веќе видена

Стоилковски вели дека ова е едно шизофрено однесување на македонската политичка сцена за она коешто претставува власт и она кое претставува грабање на дел од ...
сите 226 | | | веќе видена

Шефот на дипломатијата Бујар Османи, пак, во однос на преговорите со Бугарија рече дека се водат разговори, и потсети на неговата средба со министерот во ...
сите 241 | | | веќе видена

Идната година, или барем првата половина од неа, ќе биде кризна година. Односно, на територијата на земјва ќе бидат проглаени три вида на криза - енергетска, ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Георгиевски за ЕКИПА: Доста е со играње, сега ќе бидам коментатор и ќе отворам Академија во Австралија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: