Од денеска променет сообраќаен режим пред крстосницата кај Момин поток

ЦУКС известува утрово, од 9 часот, започнаа градежни активности за асфалтирање на подолжен прекоп на бул.Никола Карев во должина од 250 м, на потегот пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ЦУКС известува дека во овие утрински часови поголем број возила се забележуваат долж: -бул. Киро Глигоров во двете насоки, -бул.8ми Септември кон ул. Скупи, ...
| | веќе видена | слични

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, објави дека денеска се става завршниот слој од асфалтот на коловозот на булеварот „Киро Глигоров“ на потегот од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 270 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Досега, 42 случаи на сојот омикрон се идентификувани во земјите на Европската унија, соопшти Европскиот центар за контрола и превенција на болести ...
сите 721 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 251 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од денеска променет сообраќаен режим пред крстосницата кај Момин поток

Од:
До кого (е-маил):
Порака: