Што пари лежат во обратна дискриминација


Наскоро, најголем проблем во секторот на соларната енергија би можел да биде недостигот на работна сила. Затоа, европското здружение на соларната индустрија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа? Прашуваат од ВМРО-ДПМНЕ.Дали бизнисот со хероин кој го крие власта е причина за несреќата и 45 ...
сите 565 | | | веќе видена

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
сите 341 | | | веќе видена

– Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 341 | | | веќе видена

Државниот јавен обвините, Љубимир Јовески, на вчерашната прес-конфернеција со бугарските обвинители во Скопје, рече дека се обезбедуваат и други докази, а се ...
сите 474 | | | веќе видена

Оставката на Зоран Заев од премиерската функција ќе зависи од тоа кога ќе завршат преговорите со Алтернатива за парламентарното мнозинство и од преговорите со ...
сите 194 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Откако во земјава пристигнаа двајца од повредените седум лица, патници на кобниот автобус на Беса транс, останатите пет се во добра состојба и заздравуваат на ...
сите 240 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, во свое име и во име на Владата на Македонија изрази жалење за ужасната трагедија која се случи во Косово. – Нема збор за утеха на ...
сите 392 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што пари лежат во обратна дискриминација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: