ГИ ОГРАБИЛ И ЛАМПАРД И ГАЗДАТА НА ЛЕСТЕР: На Тамара Еклстоун и украл 25 милиони фунти


2 копии

Југослав Јовановиќ ( 24 ), од Милано, Италија, призна дека учествувал во кражбата на пари и накит, во вкупна вредност од 26 милиони фунти, од домовите на ...
| | веќе видена | слични

Полицијата од многу европски земји моментално трага по маж обвинет за една од најголемите кражби во англиската историја, пренесува Би-Би-Си. Алфредо Линдли, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Руска хакерска група, наводно, добила пристап до лични податоци на филмски ѕвезди, светски лидери и милијардери со хакирање на ексклузивната лондонска ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот премиер Кирил Петков, давајќи отчет пред бугарските пратеници за средбата со македонската владина делегација, рече дека минатата недела договорено ...
сите 497 | | | веќе видена

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 395 | | | веќе видена

Шефицата на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, пред еден месец добила две писма со закани по живот. „Писмата ...
сите 62 | | | веќе видена

За не повеќе од еден месец претседателот Стево Пендаровски оди во официјална посета на Софија каде ќе се сретне со неговиот бугарски колега Румен Радев, со цел ...
сите 305 | | | веќе видена

Со пораки за јакнење на добрососедството и проширување и продлабочување на меѓудржавните односи и релациите меѓу двата народа, со благодарност за чествувањето ...
сите 103 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Бујар Османи, денеска ќе има излагање пред членовите на Комисијата за надворешна политика на Собранието на Република Северна ...
сите 112 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ГИ ОГРАБИЛ И ЛАМПАРД И ГАЗДАТА НА ЛЕСТЕР: На Тамара Еклстоун и украл 25 милиони фунти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: