Маричиќ по решението за Бардовци: За добра одлука, нема лош тајминг


Министерот за правда, Бојан Маричиќ, во емисијата „Утрински брифинг“ рече дека „за добра одлука, нема лошо време“, одговарајќи на прашањето зошто пред вториот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот генерален секретар на СДСМ, Александар Кирацовски во изјава за “Утрински брифинг” вели дека очекувал целосна оставка од актуелното раководство на ...
| | веќе видена | слични

Битолчанецот Александар Кирацовски од СДСМ, поранешен генерален секретар на партијата по поразот на локалните избори објаснува кои се причините за таков ...
| | веќе видена | слични

Овие избори не беа избори во кои се брои кој освои повеќе гласови, туку кој изгуби помалку од гласачкото тело, односно кој успеал да задржи повеќе од своите ...
| | веќе видена | слични

Александар Кирацовски призна зошто СДСМ доби лоши резултати, како во Битола, така и на ниво на целата држава.-Генезата на изборниот резултат на СДСМ според ...
| | веќе видена | слични

Очекував целосна оставка од раководството пред се од солидарност кон Заев, изјави за Утрински брифинг Александар Кирацовски, поранешен генерален секретар на ...
| | веќе видена | слични

Генезата на изборниот резултат на СДСМ според мене е повеќеслојна, прво неизлезноста на традиционалните гласачи, и неопределеното гласачко тело кое што на ...
| | веќе видена | слични

Очекував оставка од целото раководство од солидарност кон Заев, изјави за Утрински брифинг Александар Кирацовски, поранешен генерален секретар на СДСМ. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски, покрај програмата за неговата официјална посета на Република Бугарија одржа уште ...
сите 574 | | | веќе видена

Најверојатно утре Кривичниот совет ќе одлучува за притворот на 22-годишниот Јордан Ѓорѓиев, кој ја прегази 24-годишната Викторија на пешачки премин на ...
сите 168 | | | веќе видена

Од ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид соопштија дека ја осудуваат хајката што се води против градоначалникот Пецаков, а властите молчат за премиерот Ковачевски. Од таму велат ...
сите 202 | | | веќе видена

Претседателот на ГЕРБ и поранешен бугарски премиер Бојко Борисов на премиерот Димитар Ковачевски му порачал веднаш да ги решат тешките прашања и да не ја ...
сите 347 | | | веќе видена

Говорејќи на заедничката прес-конференција со германскиот канцелар Олаф Шолц во Берлин, Макрон рече дека Европа и нејзините сојузници се обединети по прашањето ...
сите 436 | | | веќе видена

За речиси 500% повисока сметка за струја за декември во споредба со претходната, добија некои хотели на охридско-струшката ривиера. Некои од нив со електрична ...
сите 233 | | | веќе видена

Хрватскиот пејач Тони Цетински на овој ден се присети на својот драг колега која прерано почина. Тоше Проески денеска би наполнил 41 година, а по тој повод ...
сите 110 | | | веќе видена

Денес имаме средба со претставници на т.н. Млади европски амбасадори, тоа е една исклучително талентирана група на млади луѓе од Македонија, вкупно 120 се ...
сите 353 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маричиќ по решението за Бардовци: За добра одлука, нема лош тајминг

Од:
До кого (е-маил):
Порака: