ОД ЦРНИ КОВИД РЕКОРДИ, ДО НАЈУСПЕШНА ВАКЦИНАЦИЈА Оваа земја полека се враќа во живот

Кампањата за вакцинација во Италија беше многу успешна, а доказ за тоа е што досега се вакцинирани над 46,5 милиони луѓе постари од 12 години, што е 86 отсто ...
| | веќе видена | слични

Почна пријавувањето за вакцинација против сезонски грип, но вакцини се уште нема. Од министерството за здравство велат дека побарувачката е зголемена на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Четириесет илјади дози вакцини на сезонски грип се набавени годинава кои се очекува да стигнат набрзо, а пријавувањето за вакцинацијата почнува денеска преку ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на пандемијата Ковид-19, истражувачите ги удвоија своите напори да создадат фластери кои безболно пренесуваат лекови преку кожата кои можат да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Веројатноста дека невакцинираните луѓе ќе умрат од последиците на ковид-19 е 32 пати поголема во споредба со луѓето вакцинирани со две дози, покажаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постигнат напредок во разговорите Заев - Гаши за евентуален влез на Алтернатива во власта и обезбедување парламентарно мнозинство. СДСМ и Алтернатива се ...
сите 269 | | | веќе видена

Зоран Заев си одбра послушен продолжувач на заевизмот во СДСМ во Димитар Ковачевски. Целиот циркус и драматизирање околу наводни демократски избори во СДСМ се ...
сите 390 | | | веќе видена

Досега, 42 случаи на сојот омикрон се идентификувани во земјите на Европската унија, соопшти Европскиот центар за контрола и превенција на болести ...
сите 721 | | | веќе видена

Три големи и неколку помали семејства ги загубија своите роднини во несреќата на автопатот Струма - татковци, мајки, браќа и сестри. Цели села во близина на ...
сите 137 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден уште тројца од повредените пациенти кои се лекуваа во болницата „Пиргов“ во Софија, се вратија во државава.Министерот за надворешни ...
сите 251 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски информираше дека опожарениот автобус со регистарски таблици СК 0284 БА кој учествуваше во сообраќајната ...
сите 197 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОД ЦРНИ КОВИД РЕКОРДИ, ДО НАЈУСПЕШНА ВАКЦИНАЦИЈА Оваа земја полека се враќа во живот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: