Истражувањата докажале дека таа го има најубавото тело на светот: Денес кога објавува фотографии ѝ коментираат дека е „дебела“ и „дека личи на кит“

3 копии

Истражувањето за пропорциите и телата од 2017 година потврдило дека телото на актерката и модел Кели Брук е совршено. Поради постојаниот притисок на неа дека ...
| | веќе видена | слични

 Тие се најголемото племе во Јужен Судан, но и највисокиот народ во цела Африка. Народот Динка е етничка група од Јужен Судан која брои неколку милиони луѓе. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Привремената министерка за регионален развој на Бугарија, Виолета Комитова за БНТ коментира дека на денот на несреќата трхнала кон местото на несреќата на ...
сите 751 | | | веќе видена

Истражувавме и изминативе два-три дена и ќе предложиме една нова мерка до Владата, а тоа е посебна стимулација за матичните лекари. Односно, матичните лекари ...
сите 378 | | | веќе видена

Градот Скопје и неколку скопски општини ќе донираат парични средства за семејствата кои загубија свои членови во кобната автобуска несреќа во Бугарија. Од ...
сите 148 | | | веќе видена

Заев си оди, т.н. заевизам останува, СДСМ нема да избере лидер, туку заштитник на криминалот на Заеви и продолжување на заевизмот. Синоќа СДСМ приреди театар, ...
сите 223 | | | веќе видена

На денешната прес-конференција државниот јавен обвинител, Љубомир Јовески посочи дека на заменикот окружен јавен обвинител на Окружното јавно обвинителство ...
сите 383 | | | веќе видена

„Ние два дена гледавме нашите обвинители како се присутни во Бугарија, а се воопшто ненадлежни за инцидентот кој што се случи, за трагедијата која што се случи ...
сите 109 | | | веќе видена

Почнува враќањето во Македонија на повредените во автобуската несреќа на автопатот „Струма“ во Бугарија. Првите двајца хоспитализирани во софиската болница ...
сите 239 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истражувањата докажале дека таа го има најубавото тело на светот: Денес кога објавува фотографии ѝ коментираат дека е „дебела“ и „дека личи на кит“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: